KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13803115

nr 1380 3115

Arvid Källström

(1893-1967), Sverige

Skulptur, Porträtt av Jazzpianisten Lars Sjösten som barn. Signerad, daterad 1945. Lergods. Höjd: 27 cm

Arvid Källström, svensk skulptör född 1893, död 1967.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 22 februari 2021
kl 18:32:45

21/2 11:01:57 1      Vinnande bud

Arvid Källström

Läs mer om Arvid Källström
Lergods